Kultový model GT 1300 Junior, ktorý je stelesnením swingujúcich šesťdesiatok teraz ožíva v novej, exkluzívnej sérii Giulia a Stelvio GT Junior. Alfa Romeo GT 1300 Junior je zapísaný ako ikona štýlu a symbol doby, ktorá sa vyznamenala najmä túžbou po oživení spoločnosti. Prezentoval sa vo filmoch a rôznych reklamách a bol dokonalým ideálom športovosti a funkčného dizajnu v službách výkonu.

Nadčasové hodnoty v tejto špeciálnej edícii opäť ožívajú a sú zvýraznené okrovou farbou Lipari, veľmi osobitým odtieňom pripomínajúcim odvážnosť, ktorou je Alfa Romeo preslávená. Značka aj prostredníctvom tejto špeciálnej edície vzdáva hold svojej jedinečnej histórii. Edícia vychádza z úrovne výbavy „Veloce“, teda najšportovejšej špecifikácie. Jej exteriér je charakteristický podmanivou okrovou farbou Lipari z radu Old Timers, ktorá pripomína históriu značky a je nabitá veľmi osobitými odtieňmi. Interiér sa vyznačuje športovým minimalizmom a zahŕňa elektricky nastaviteľné kožené sedadlá s výraznou výšivkou „GT Junior“ na prednej opierke hlavy a špecifickým prešívaním. Pôsobivým prvkom je štýlový vzor palubnej dosky GT 1300 Junior a silueta 60. rokov.

Táto edícia uzatvára triptych modelov uvedených v rámci osláv 110. výročia značky. Počas niekoľkých mesiacov po uvedení bola úplne vypredaná 500-kusová séria modelov GTA/GTAm a nadpriemerne dobre sa darí aj modelom Giulia a Stelvio „6C Villa d’Este“. Alfa Romeo potvrdzuje svoju bezkonkurenčnú schopnosť vytvárať vozidlá s nadčasovým dizajnom a mimoriadne inovatívnymi funkciami.

Giulia GT 1300 Junior: stelesnenie jednej éry

Exkluzívna špeciálna edícia bola inšpirovaná jedným z najviac ikonických modelov značky: nezabudnuteľným typom GT 1300 Junior, ktorý počas 10 rokov výroby, od roka 1966 do roka 1976, vyšiel do sveta v takmer 100 000 exemplároch. Model GT 1300 Junior vychádzajúci z Giulie Sprint GT a disponujúci karosériou Bertone a motorom s výkonom 89 k sa veľmi rýchlo etabloval ako vozidlo stelesňujúce ducha 60. rokov. Ekonomický rozmach vtedy spôsobil, že niektoré sny sa stali dosiahnuteľnými, a to vrátane vlastníctva štýlového športového vozidla. Nie náhodou reklamný slogan Alfy Romeo v tej dobe hovoril: „Una vittoria al giorno, con una vettura per tutti i giorni“ („každodenné víťazstvá vo vozidle pre každodennú prevádzku“).

Model GT 1300 Junior bol ohromujúcim predobrazom rovnováhy medzi krásou a funkčnosťou, ktorá sa stala charakteristickým znakom Alfy Romeo, a vyslancom nadčasového dizajnu s ľahkými, ale výkonnými tvarmi, pripravený vyraziť zo štartového roštu.

Alfa Romeo GT Junior: nadčasová krása

Rovnakými vlastnosťami sa vyznačujú aj modely limitovanej edície „GT Junior“. Giulia a Stelvio sú vybavené dieselovým preplňovaným motorom 2.2 l s výkonom 210 k alebo zážihovým preplňovaným motorom 2.0 l s výkonom 280 k. Celohliníkové štvorvalce sú s 8-stupňovou automatickou prevodovkou spojené hriadeľom z uhlíkového kompozitu. Nechýba pohon všetkých kolies Q4, prípadne pohon zadných kolies u Giulie 2.0 s výkonom 280 k. Pokiaľ ide o štýl exteriéru, v oboch prípadoch je karoséria vyvedená v okrovom odtieni Lipari a vzhľad dotvárajú päťotvorové kolesá z ľahkej zliatiny, 21 palcové pri modeli Stelvio a 19 palcové u modelu Giulia.

Súčasťou štandardnej výbavy sú hliníkové pádla radenia automatickej prevodovky na stĺpiku volantu, voliteľne je možné potom vozidlá vybaviť autonómnym riadením 2 úrovne, zadnými parkovacími senzormi, bezdrôtovou nabíjačkou mobilných zariadení a elektrickým otváraním zadných výklopných dverí.

Naše skladové vozidlá z edície Alfa Romeo GT Junior

Objednajte sa na testovaciu jazdu

Naši predajcovia vám radi o vozidlách poskytnú bližšie informácie. Ak vás autá z limitovanej edície Alfa Romeo GT Junior zaujali, neváhajte sa objednať na skúšobnú jazdu na tel. č. 033/591 36 33 alebo prostredníctvom e-mailovej adresy predaj.alfa@begam.sk.