Rovnaké meno, na prvý pohľad aj rovnaké tvary, ale aj zásadné novinky. Pripravili sme prehľad zmien na novom Mitsubishi ASX.

Nové Mitsubishi ASX prišlo ku nám do Begamu v októbri, k dispozícii máme dva kusy na predvádzacie jazdy (s manuálnou aj automatickou prevodovkou CVT). Pozrime sa však na to, aké zmeny priniesla nová generácia obľúbeného kompaktného SUV.

Nový motor a prevodovka.

Staršiu jednotku 1,6 MIVEC nahrádza nový benzínový atmosférický motor 2,0 SMART MIVEC s výkonom 150 koní a krútiacim momentom 195 Nm. Je to poctivý japonský motor s variabilným časovaním ventilov a nepriamym vstrekovaním, ktorý plní moderné emisné normy aj bez filtra pevných častíc vo výfuku. Použité technológie ho predurčujú na dlhú bezporuchovú prevádzku.

Motor 2,0 SMART MIVEC v sebe kombinuje japonskú spoľahlivosť, vysoký výkon a priaznivú spotrebu. K dispozícii je s päťstupňovou manuálnou alebo automatickou CVT prevodovkou. Tá po novom ponúka aj jazdný mód Sport s radením pádlami pod volantom.

Dostupný je pohon predných aj všetkých kolies – systém 4×4 s manuálnym prepínaním režimov (pohon predných kolies, 4×4 Auto, 4×4 Lock).

Nové Full LED predné svetlá.

Najviditeľnejšou novinkou na ASX je predná maska v tvare dynamického štítu a nové úzke predné svetlá. Tie však nie sú len na parádu – zadné aj predné (parkovacie, stretávacie, diaľkové, hmlové) svetlá využívajú technológiu LED už v základnej výbave.

Okrem moderného vzhľadu tak zabezpečujú aj vynikajúci dosvit a viditeľnosť.

Nový infotainment.

Vo vyšších výbavách na palubnej doske tróni nový 8-palcový displej multimediálneho a navigačného systému SDA2, ktorý podporuje rozhrania Apple CarPlay, AndroidAuto či prehrávanie videí z USB.

Nová bezpečnostná výbava.

Pre zákazníkov sú pripravené bezpečnostné systémy ako:

  • Systém sledovania mŕtveho uhla (BSW),
  • Systém sledovania dopravnej situácie za vozidlom pri cúvaní (RCTA),
  • Asistent zmeny jazdného pruhu (LCA) .

Okrem toho má nové ASX aj lepšie odhlučnenie, dva nové odtiene laku (trojvrstvová metalická červená Red Diamond a metalická hnedá Oak Brown) a nový dizajn 18-palcových kolies.

Celý cenník si môžete pozrieť kliknutím na tento link.

Príďte si vyskúšať nové ASX do Begamu. Aktuálne ho môžete získať s uvádzacím bonusom až do výšky 1300 eur.