Príďte na testovaciu jazdu

Aj vy môžete patriť medzi tých, ktorí budú mať možnosť vidieť Hyundai IONIQ 5 naživo a vyskúšať si ho. Okrem toho sme si pre vás pripravili jazdy na elektrickom Hyundai Kona a Tucson hybrid. Trnavská premiéra testovacích jázd sa bude konať v termíne 8.11. do 12.11.2021 u nás v Begame, kde si pri kávičke o vozidlách čo to porozprávame a k tomu si dáme aj niečo dobré pod zub. V praxi vám predvedieme nabíjanie vozidiel na stanici EVlink a získate prvé skúsenosti s jazdou v meste aj na diaľnici. Veríme, že sa s nami podelíte o prvé dojmy z nového Hyundai IONIQ 5. Kontaktujte náš tím a dohodnite si termín vašej prvej jazdy na niektorom z vozidiel.

Pre maximálny pôžitok z rýchlej jazdy sme si pre vás ako bonus pripravili aj obľúbený Hyundai i30 N. Tento elegantný krásavec prináša harmóniu jazdnej dynamiky pre pretekový okruh s nespútaným výkonom a pritom umožňuje komfortnú jazdu v bežnej premávke. Príďte vyskúšať to najlepšie z oboch svetov, adrenalínovú dávku s nefalšovanou eleganciou, k nám do Begamu.

Rezervujte si svoj termín už dnes na tel. č. 033 / 591 36 77 resp. e-maile hyundai.predaj@begam.sk.

Nová éra dizajnu elektrických vozidiel

Spoločnosť Hyundai Motor Company predstavila model IONIQ 5 vo februári 2021 počas virtuálnej svetovej premiéry ako stredne veľký plne elektrický crossover. IONIQ 5 využíva špeciálnu globálnu modulárnu platformu spoločnosti Hyundai Motor Group určenú pre elektrické vozidlá Electric-Global Modular Platform (E-GMP). Tá prináša výnimočné proporcie s predĺženým rázvorom. Zaujme tiež inovatívny dizajn interiéru s ekologickými materiálmi, vysoký výkon spojený s ultrarýchlym nabíjaním a s funkciou Vehicle-to-Load (V2L), či pokročilú konektivitu a asistenčné prvky, ktoré prinesú výnimočný jazdný zážitok a zároveň zaistia vysokú bezpečnosť.

Dizajn & Trvalá udržateľnosť

Mnoho dotykových plôch interiéru — sedadlá, strop, obloženie dverí, podlaha či lakťové opierky — využíva materiály pochádzajúce z ekologických a trvalo udržateľných zdrojov, akými sú recyklované PET fľaše a rastlinné (bio PET) priadze ako aj prírodné vlnené priadze, kožu ekologicky spracovanú rastlinnými výťažkami a bio laky s rastlinnými výťažkami.

Zákazníci si môžu vybrať spomedzi deviatich farieb karosérie vrátane piatich prírodných odtieňov vytvorených exkluzívne pre IONIQ 5. Interiér ponúkne možnosť výberu z troch farebných možností.

Inovatívna konektivita a asistenčné systémy vodiča pre bezpečnosť a pohodlie

IONIQ 5 plynulo integruje pokročilé technológie pre rozšírený digitálny zážitok. Široký a nastaviteľný kokpit obsahuje 12-palcovú, plne dotykovú obrazovku infotainmentu a 12-palcovú digitálnu prístrojovú dosku bez krytu, ktorú si užívateľ môže nastaviť podľa svojich potrieb. Tiež je prvým modelom s funkciami Rozšírenej reality na Head-up displeji (AR HUD), čím sa čelné sklo premení na veľkú obrazovku.

IONIQ 5 využíva aj ďalšiu úroveň pokročilých asistenčných systémov vodiča Hyundai SmartSense, ktoré zabezpečujú najvyššiu úroveň bezpečnosti a pohodlia na cestách. IONIQ 5 je prvý model automobilky Hyundai s Asistentom na jazdu na diaľnici 2 (HDA 2). Medzi ďalšie asistenčné systémy patria Systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA), Asistent na monitorovanie mŕtveho uhla (BCA), Inteligentné rozoznávanie dopravných značiek obmedzujúcich povolenú rýchlosť (ISLA), Systém na sledovanie únavy vodiča (DAW), Automatické prepínanie diaľkových svetiel (HBA) a mnoho ďalšieho.

Výkon

Dostupný je s viacerými konfiguráciami elektrického pohonu, aby bez kompromisov vo výkone dokázal splniť nároky na mobilitu všetkých zákazníkov. Vrchol ponuky predstavuje elektrický motor s pohonom všetkých kolies (AWD) spojený so 72,6 kWh batériou, ktorý produkuje kombinovaný výkon 225 kWh a krútiaci moment 605 Nm. Pri tejto konfigurácii dosiahne vozidlo zrýchlenie z 0 km/h na 100 km/h za 5,2 sekundy. Ak je pohon všetkých kolies (AWD) spojený s 58 kWh batériou, zrýchlenie z 0 km/h na 100 km/h trvá 6,1 sekundy.

Verzia s jedným motorom vzadu s výkonom 160 kW (218 k) a s krútiacim momentom 350 Nm poskytuje pohon zadných kolies (2WD). Spojenie so 72,6 kWh batériou znamená zrýchlenie z 0 km/h na 100 km/h za 7,4 sekundy. V spolupráci s 58 kWh batériou zrýchli z 0 km/h na 100 km/h za 8,5 sekundy. Hyundai IONIQ 5 môže navyše ťahať aj príves s hmotnosťou až do 1 600 kg.