Nový Jeep® Avenger, prvý plne elektrický model značky (BEV), získal titul European Car of the Year 2023. Kompaktné B-SUV Jeep Avenger je prvým modelom značky Jeep v jej 60- ročnej históri i, ktorý získal toto prestíže ocenenie.

Avenger postúpil do finále voľby auta roku spolu so šiestimi ďalšími finalistami, ktorými boli Kia Niro, Nissan Ariya, Peugeot 408, Renault Austral, Subaru Solterra/Toyota bZ4X a Volkswagen IO. Buzz. Víťaza zvolila nezávislá odborná porota, zložená z 57 expertov z 22 európskych štátov, reprezentujúcich 9 vydavateľstiev automobilových médií. Avenger vo voľbe získal celkové skóre 328 bodov, pričom 21 členov poroty hlasovalo za neho ako za víťaza. Umiestil sa s náskokom 87 bodov pred modelom na druhom mieste. S výnimkou jedného všetci porotcovia zvolili Avenger medzi prvú trojicu vozidiel na „medailovej“ pozícii.

Výsledok bol vyhlásený na slávnostnej ceremónii pri príležitosti otvorenia medzinárodného autosalónu v Bruseli, Belgicko, v piatok 13. januára. S0ren W. Rasmussen, nový president poroty Car of the Year, zhodnotil výsledok: Jeep Avenger si víťaztvo právom zaslúžilo: „Jeep Avenger je zaslúženým víťazom Car of the Year. Presvedčivým spôsobom reflektuje dobu, do ktorej automobilový svet vstúpil a svojím dizajnom vyžaruje veľkú zmenu, ktorej známa značka čelí. Jeep Avenger je skutočný Európan a má toľko dobrých vlastností, že celá porota Auta roka 2023 je s výsledkom spokojná. Gratulujeme!“.

Uvedenie modelu Avenger v Európe predstavuje začiatok novej fázy elektrifikácie značky Jeep – vlnu BEV – v rámci ktorej budú do roku 2025 uvedené na trh štyri plne elektrické modely. Do konca roku 2030 bude značka Jeep predávať v Európe výlučne elektrické vozidlá.

Nový Avenger je kompaktným SUV, ktoré je s dĺžkou nepatrne presahujúcou 4 metre situované v rýchlo rastúcom segmente B-SUV, ktorý je druhým najväčším segmentom európskeho automobilového trhu z hľadiska objemu predaja.

Jeep Avenger je agilný a výkonný, poskytuje dynamické jazdné vlastnosti a pôžitok z jazdy vďaka maximálnemu krútiacemu momentu elektromotora okamžite po rozjazde. Okrem toho sa tichým chodom svojho pohonu líši od vozidiel so spaľovacím motorom vo svojom segmente. Toto nové SUV je určené pre aktívnych ľudí, ktorí hľadajú vozidlo s kompaktnými rozmermi a najmodernejšími technologickými funkciami.

Nové elektrické pohonné ústrojenstvo kombinuje unikátny elektromotor s výkonom 115 kW a maximálnym krútiacim momentom 260 Nm s novou batériou s kapacitou 54 kWh a napätím 400 V. Úplne nabitá batéria umožňuje dojazd do 400 km v kombinovanom cykle WLTP a vyše 550 km v mestskom cykle.

Pre viac informácií kontaktujte našich predajcov značky Jeep na tel. č. 033/591 36 32 alebo e-mailovej adrese predaj.jeep@begam.sk, prípadne prostredníctvom formulára nižšie.

    Zdroj: TS F Automobil Import, s.r.o