Nový model PEUGEOT 408 je prvým svojho druhu v histórii značky, ako aj na automobilovom trhu ako takom.

S novým modelom 408 demonštruje automobilka PEUGEOT kreativitu svojich tímov:

  • ponúka novú karosársku verziu fastback na vrchole segmentu C,
  • mačací postoj a jedinečnú príťažlivosť,
  • konštruktérsku dokonalosť zameranú na efektívnosť a inteligentnú elektrifikáciu,
  • emócie, ktoré poskytujú špičkové technológie určené pre potešenie z jazdy a zamerané na inštinktívne používanie.

PEUGEOT 408 vyniká v prvom rade svojou dynamickou siluetou fastbacku a nezameniteľným štýlom. Jeho mačací postoj je typický pre modely značky. Jeho línie sú ostré, maska ​​chladiča má rovnakú farbu ako karoséria, aby dokonale ladila s prednou časťou, a hrdo sa pýši novým emblémom PEUGEOT s hlavou leva. Nečakaný je obrátený výrez zadného nárazníka a zároveň dodáva profilu výrazný vzhľad. Nový PEUGEOT 408 pevne sedí na kolesách s priemerom 720 mm a ikonické 20-palcové ráfiky majú rušivý geometrický dizajn. Svetelný podpis začleňuje 408 do rodiny PEUGEOT.

S dĺžkou 4,69 m a rázvorom 2,79 m má nový PEUGEOT 408 pozoruhodne priestranný druhý rad so 188 mm priestoru na nohy. Veľkoryso dimenzovaný je aj kufor s objemom 536 litrov, ktorý možno po sklopení zadných sedadiel zväčšiť až na 1 611 litra. Nový PEUGEOT 408 je 1,48 m vysoký a má štíhlu a elegantnú siluetu, čo zlepšuje jeho aerodynamiku.

Vodičovi aj pasažierom ponúka najnovšiu generáciu PEUGEOT i-Cockpit®, ktorý je okamžite rozpoznateľný podľa kompaktného volantu určeného na potešenie z jazdy a kontrolovanú agilitu. V kokpite sa kladie dôraz na kvalitu a konektivitu s najnovšími technológiami, vďaka ktorým je zážitok z jazdy a cestovania intuitívnejší a obohacujúci.

Asistenčné systémy vodiča poháňané 6 kamerami a 9 radarmi poskytujú pokoj a bezpečnosť. Zahŕňajú:

  • adaptívny tempomat s funkciou Stop and Go,
  • Night Vision, ktorý upozorňuje na zvieratá, chodcov alebo cyklistov pred vami skôr, ako sa objavia v diaľkovom svetle,
  • Monitorovanie mŕtveho uhla na veľké vzdialenosti (75 metrov),
  • Rear Traffic Alert, ktorý upozorňuje na potenciálne nebezpečenstvo pri cúvaní.

Ponuka motorov poháňajúcich PEUGEOT 408 zahŕňa dve nabíjateľné hybridné verzie s výkonom 180 a 225 k a benzínovú verziu s výkonom 130 k. Všetky tri sú spárované s 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8. Plne elektrická verzia bude nasledovať o niekoľko mesiacov neskôr.

Efektívnosť bola kľúčovým záujmom konštruktérov PEUGEOT 408, pretože kombinácia úsilia v oblasti aerodynamiky, zníženia hmotnosti (z 1396 kg) a motorov s nízkymi emisiami znamená, že vozidlo sa teraz môže pochváliť pozoruhodne nízkou priemernou spotrebou energie (v rámci homologácie). A to ako pre hybridy, ako aj pre benzínovú verziu s výkonom 130 koní.

Nový PEUGEOT 408 príde na trh začiatkom roka 2023. Automobil s globálnymi ambíciami sa bude vyrábať najskôr vo francúzskom Mulhouse pre európsky trh a potom, čoskoro nato, v továrni v Chengdu v Číne pre miestny trh.