Objednajte sa na prezutie pneumatík už dnes!

  Kvalita a bezpečnosť je vo vašich rukách. Viete, ako správne uskladniť pneumatiky?

  Kvalita pneumatík priamo ovplyvňuje bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky, teda aj Vašu. Preto ak máte pochybnosti o ich stave, obráťte sa na náš servisný tím BEGAM a my sa o Vás postaráme a odborne poradíme.

  V cene od 39,00 € s DPH sa môžete objednať na prezutie pneumatík a za sezónne uskladnenie v Hoteli pneumatík zaplatíte len 30,00 €.

  Pretože v tomto ročnom období väčšina motoristov mení letné pneumatiky za zimné,  je vhodné informovať sa, ako pneumatiky uskladniť, aby sa neznehodnotili. Názory sú rôzne. Je potrebné skladovať ich na diskoch alebo bez nich?

  V prvom rade nie je vôbec správne pohodiť demontované plášte niekde do kúta aj keď sa na prvý pohľad zdá, že pneumatika je jednoduchá a stabilná.

  Materiál, z ktorého sú pneumatiky vyrobené, má tzv. plastickú pamäť. V praxi to znamená, že rovnakým spôsobom zaťažovaná pneumatika sa po určitom čase deformuje podľa spôsobu zaťaženia a táto deformácia po odľahčení mizne pomaly a neochotne.

  Pneumatiky bez diskov by sa preto nemali ukladať na plocho, jedna na druhú do tzv. komína a už vôbec nie vešať za bočnice na rozličné háky alebo na rúru. Najlepšie je postaviť pneumatiky vedľa seba nastojato, ideálne do regálu na pneumatiky tak, ako sú namontované na vozidle a občas – stačí približne raz za mesiac – s nimi asi o tretinu obvodu pootočiť.

  Jednoduchšie aj praktickejšie je mať zimné aj letné pneumatiky  stále namontované na diskoch. Potom pri ich uskladnení sú pravidlá trocha iné. Nahustené pneumatiky by sa nemali nechávať nastojato. Je lepšie stohovať ich do stĺpov alebo zavesiť za otvory v diskoch tak, aby sa plášte nedotýkali zeme. Ak ich ukladáte do regálu, môžete ich nahustiť na vyšší, ako odporúčaný tlak a otáčať ich rovnako ako pneumatiky bez diskov.

  Ideálnym miestom na uskladnenie je suchá, chladná a tmavá miestnosť. Plášťom škodí olej, benzínové výpary a rôzne chemikálie.

  Väčšina pneuservisov radí pred výmenou vyznačiť na ich bokoch smer otáčania a umiestnenie na vozidle. Predovšetkým z dôvodov dobrého vyváženia, ale taktiež pre prehľadnosť,  ako sa ktorá pneumatika opotrebúva.

  Vlastné prezúvanie je vhodným okamihom na dôkladnú kontrolu pneumatík, ktorá nám môže čo to povedať napríklad o tom, že sa s vozidlom niečo deje. Nerovnomerné opotrebovanie dezénu na kolesách jednej nápravy najčastejšie  signalizuje zlú geometriu, alebo nesúmernosť bŕzd, čo je najmä na zimných klzkých cestách veľmi nebezpečné. Najčastejším nedostatkom však býva zlé vyváženie kolies, ktoré skúsený vodič pozná podľa charakteristických vibrácií, ktoré sa prenášajú na volant.  

  Zdá sa vám to všetko ako veľa práce? Nemáte kde doma pneumatiky skladovať? Máme pre vás riešenie.

  V Begame ponúkame okrem služby prezutie pneumatík službu sezónneho uskladnenia pneumatík. Keď príde čas na výmenu pneumatík, nemusíte si špiniť auto ani oblečenie pri nakladaní druhej sady do auta na prevoz do pneuservisu. Vaše pneumatiky po výmene očistíme, nahustíme, označíme a uskladníme do nášho hotela pneumatík. Tam budú uložené pri optimálnej teplote a vlhkosti a pravidelne otáčané tak, aby nedošlo k ich znehodnoteniu.

  Keď príde čas na prezutie pnematík, pneumatikám premeriame dezén, aby sme vás informovali o tom, či sú ešte vhodné na použitie a ako dlho vám vydržia. (Ak sa nám zdá, že už sú opotrebované, ponúkneme Vám aj novú sadu, ktorú objednáme, aby bola pripravená, keď ku nám prídete.)

  Využite výhody sezónneho uskladnenia pneumatík pri vašom ďalšom prezúvaní pneumatík!

  Okrem toho získate v cene každého prezúvania pneumatík aj nasledujúce služby úplne zadarmo:

  • Vizuálna kontrola osvetlenia
  • Vizuálna kontrola opotrebovania bŕzd
  • Vizuálna kontrola stieračov
  • Vizuálna kontrola manžiet kĺbov