Poznáte ten nepríjemný zápach, keď po dlhej dobe spustíte klimatizáciu vo vašom aute? To znamená, že nastal najvyšší čas na úkon zvaný dezinfekcia klimatizácie. Chráňte svoje zdravie i komfort počas cesty vozidlom aj vďaka čistej klimatizácii.

Ako na dezinfekciu klimatizácie?

Dezinfekciu klimatizácie si môžete spraviť aj sami s voľne dostupnými prípravkami, ktoré však nie sú také účinné Druhý a vhodnejší spôsob je nechať si dezinfekciu klimatizácie spraviť v odbornom servise. Tu kvalifikovaný personál za pomoci účinných prostriedkov vašu klimatizáciu odborne vydenzifikuje, čím sa zneutralizuje nežiadúci zápach, vnútorné časti klimatizácie zostanú čisté a chránené proti usadzovaniu ďalšej kontaminácie.

dezinfekcia klimatizacie

Prečo vaša klimatizácia nepríjemne zapácha?

Napriek prítomnosti filtrov klimatizácia nasáva vonkajší vzduch, ktorý obsahuje znečistenie, ktoré sa pomaly usádza v trubkách ako aj vo ventilácii automobilu. Vo ventilácii a jej súčastiach tiež dochádza ku kondenzácii vody.  Takomto prostredí sa následne množia plesne a baktérie, ktoré spôsobujú nepríjemný a zdraviu škodlivý zápach. Tie spolu zo zápachom vdychujete do pľúc. Často sú zodpovedné za alergie, bolesti hlavy, nádchu, zápal dýchacích ciest a priedušiek, ale napríklad aj astmu.

Prevencia je pre zdravie dôležitá

Klimatizáciu nevypínajte až po dojazde do cieľa, ale aspoň 5 minút pred vypnutím motora. Zabezpečí to jej vyschnutie, vďaka čomu sa v nej nebudú množiť baktérie. Problémy s vašou klimatizáciou môžete eliminovať aj pravidelnou výmenou filtrov a občasným zapínaním klimatizácie aj v jesennom a zimnom období.

Dezinfekcia klimatizácie musí byť pravidelná

Vašu klimatizáciu tiež pravidelne dezinfikujte a nečakajte až kým začne nepríjemne zapáchať. Dezinfekciu by ste mali absolvovať aspoň 1x za rok a to najmä po zimnom období. Venujte si  zdravie, komfort a zdravé životného prostredie aj počas jazdy vaším autom. Objednajte sa do servisu ešte dnes za zvýhodnenú cenu 35,00 € tu.