Malý hatchback je väčší ako kedykoľvek predtým. Teraz aj s mladistvým dizajnom, bohatou výbavou a širokou ponukou farieb.

Novú generáciu navonok spoznáte podľa sviežeho a mladistvého dizajnu, ktorý umocňuje dostupných až 22 farebných kombinácii laku karosérie s kontrastnou červenou alebo čiernou strechou.

Hyundai i10 si aj v tejto generácii zachoval svoje kompaktné rozmery. Do dĺžky narástol len o 5 milimetrov, takže manévrovanie po meste či parkovanie zvláda úplne hravo. Zároveň je nová i10 širšia o 20 milimetrov a rázvor osí kolies je dlhší až o 40 milimetrov, čo zväčšilo priestor pre posádku.

V i10 nebudú mať núdzu o miesto ani dlháni a batožinový priestor s objemom 252 litrov patrí ku špičke segmentu a zhltne aj veľký nákup či cestovnú batožinu. Vďaka podlahe s dvojitým dnom vznikne po sklopení zadných sedadiel rovina a pod podlahou máte dodatočný úložný priestor na menšie veci.

i10 sa aktuálne ponúka s dvomi motormi – úsporným trojvalcom 1,0i s výkonom 67 koní alebo silnejším štvorvalcom 1,2i s výkonom 84 koní. Oba motory môžu byť kombinované s päťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo robotizovanou prevodovkou s rovnakým počtom stupňov. Vďaka nízkej váhe a malým rozmerom aj tieto motory sľubujú skvelú mrštnosť a dynamiku pri zachovaní priaznivej spotreby.

Hyundai i10 začína na cene 8 890 eur s DPH, no malé rozmery ani nízka cena neznamenajú, že by ste sa museli uskromniť s výbavou. Už v základnom stupni Classic nájdete dôležité bezpečnostné prvky ako systém automatického núdzového brzdenia či asistent udržiavania v jazdnom pruhu.

Za príplatok môžete získať napríklad aj vyhrievané predné sedadlá a volant, rádio s navigáciou a podporou pripojenia Apple CarPlay a AndroidAuto, cúvaciu kameru či priehradku s bezdrôtovou nabíjačkou na smartfóny.

Pozrite si aj videoprezentáciu nového modelu Hyundai i10, ktorú pripravilo slovenské zastúpenie značky: