Vylepšený dizajn, nové motory, viac výbavy a pritom rovnako nízka cena. Slovenský bestseller Hyundai i30 sa dočkal modernizácie, vďaka ktorej si môže opäť trúfnuť na tých najlepších.

Zvonku spoznáte nový Hyundai i30 podľa novej, dynamickejšej masky chladiča a prepracovaných predných svetiel. V prípade modelov so základnými svetlami je nová aj grafika LED denného svietenia v prednom nárazníku. Pri pohľade zozadu osloví upravená grafika zadných svetiel a (vo vybraných verziách) aj nová chrómová ozdoba zadného nárazníku, ktorá autu dodáva priam luxusný vzhľad.

V interiéri je najdôležitejšou novinkou nový 10,25″ displej infotainmentového systému a virtuálny kokpit so 7″ displejom namiesto budíkov pred vodičom.

Hyundai i30 si polepšil aj v oblasti bezpečnostnej výbavy – v závislosti od zvolenej verzie ponúka systém autonómneho núdzového brzdenia, adaptívny tempomat, asistenta pre jazdu v jazdných pruhoch s aktívnym udržiavaním a sledovaním vozidla vpredu a ďalšie moderné bezpečnostné a asistenčné systémy.

Hyundai i30 – nové motory

Modernizovaný Hyundai i30 so sebou prináša aj novú ponuku motorov. Tieto sú zamerané na zvýšenie efektivity a zníženie spotreby, no zároveň ponúkajú aj vyšší výkon.

Zástancov poctivých a jednoduchých motorov poteší, že základom ponuky je nový benzínový atmosférický štvorvalec 1,5i s výkonom 110 koní. Nad ním je turbo trojvalec 1,0 T-GDi a na vrchole ponuky stojí turbo štvorvalec 1,5 T-GDi, ktorý využíva aj 48-voltovú mild-hybridnú technológiu a inteligentnú manuálnu prevodovku s automatickým uvoľnením spojky pri pustení plynu.

Naftový motor je v ponuke len jeden – 1,6 CRDi v dvoch verziách: S výkonom 115 koní a s výkonom 136 koní, pričom aj ten silnejší využíva 48V mild-hybrid a inteligentný manuál.

Všetky motorizácie okrem základného benzínového motora je možné skombinovať aj so sedemstupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou 7 DCT.