Najvyššie vyznamenanie v produktovom dizajne, Red Dot Award 2022, v kategórii Automobilový priemysel a motocykle, bolo udelené novému modelu PEUGEOT 308, prvému modelu s novým logom PEUGEOT. Jeho vzhľad, výrazný štýl, kvalita dizajnu a inovatívny i-Cockpit získali na svoju stranu viac ako 50 členov medzinárodnej poroty Red Dot award.

Dizajnoví odborníci každoročne oceňujú výnimočný dizajn v rámci 51 kategórií rôznych produktov. Zákazníci zo všetkých kontinentov sa spoliehajú na „Red Dot“ ako záruku kvality, inteligentného dizajnu a vynikajúcej ergonómie. Nový PEUGEOT 308 je siedmym modelom značky oceneným touto prestížnou cenou, ktorá bola vytvorená v roku 1955 v Nemecku a odvtedy sa stala svetovo uznávaným ocenením najlepších dizajnov.

Nový model 308 zavádza nové dizajnové kódy

Výrazný, elegantný, dynamický a vyvážený dizajn exteriéru nového PEUGEOT 308 si získal odbornú porotu. Model 308 je prvým modelom, ktorý nesie nový znak PEUGEOT, ktorý je umiestnený do mriežky s grafickými vzormi a elegantne skrýva radar, ktorý prepája vyspelé technológie pre vodiča.

Vertikálny svetelný podpis, je charakteristický pre modely PEUGEOT a je doplnený matrixovými LED svetlometmi vo verziách GT a GT Pack, ktoré zaručujú každodennú účinnosť a bezpečnosť. Vzadu trojvrstvové LED svetlá potvrdzujú vizuálnu identitu  značky.

V kabíne má PEUGEOT i-Cockpit®  s 3D  digitálnym displayom palubných ukazovateľov nad kompaktným volantom, konfigurovateľné tlačidlá i-Toggles pod novou dotykovou obrazovkou a podporuje intuitívne užívanie totožne s technológiou smartfónov. 

Sedadlá sú označené ako AGR (znak excelentnosti, ktorý udeľuje nezávislá asociácia lekárov a zdravotníckych špecialistov) pre ich ergonómiu a amplitúdu ich nastavení. Detaily sú starostlivé, ako napríklad okolité osvetlenie (8 farieb na výber), ktoré sa rozširuje na panely dverí, ktoré sú oblečené v Alcantare® alebo skutočné kúsky lisovaného hliníka, v závislosti od povrchových úprav. Nový PEUGEOT 308 je k dispozícii v plug-in hybridných alebo termických verziách, ktoré dávajú zákazníkom slobodu vybrať si svoj motor.

Toto ocenenie Red Dot Award je už 11. medzinárodným ocenením, ktoré získal nový model  PEUGEOT 308 od svojho uvedenia na trh koncom roka 2021.

Značka Red Dot bola založená v roku 1955 a je medzinárodne uznávaná z hľadiska kvality a dizajnu. Red Dot Design Awards sa udeľujú raz ročne v troch disciplínach: Produktový dizajn, Design Brand & Communication a Concept Design.

Porota sa skladá z 50 medzinárodných expertov z rôznych oblastí: dizajnérov, architektov alebo učiteľov. Informácie o organizácii Red Dot sú k dispozícii na webovej stránke: https://www.red-dot.org/

Zdroj: TS Peugeot