Slovenský importér značky Hyundai zorganizoval zaujímavý šprintérsky súboj modelov Hyundai. Dvoch svojich ikonických modelov v obľúbenej disciplíne, tzv. drag race. Na štartovaciu čiaru sa vedľa seba postavili najvýkonnejšie verzie elektrického modelu vozidla IONIQ 5 a benzínového modelu i30 N Performance. V úlohe vodičov sa predstavili generálny riaditeľ Hyundai Slovensko a úspešný automobilový pretekár.

Drag race dvoch ikon

Na pretekárskom okruhu Slovakia Ring do ostrého šprintérskeho súboja sa do elektrického vozidla IONIQ 5 posadil generálny riaditeľ Hyundai Slovensko Robert Baumgartner, i30 N Performance mal v rukách špičkový slovenský automobilový pretekár Maťo Homola. Upútavku na tento súboj nájdete vo videu nižšie.

Vyrovnané parametre

Atraktívny súboj dvoch výkonných modelov, ktoré disponujú úplne odlišnými typmi pohonu, vzišiel z „papierového“ porovnania kľúčových technických parametrov oboch vozidiel. Kým elektrické CUV IONIQ 5 boduje v ukazovateľoch ako sú vyšší výkon, vyšší maximálny krútiaci moment či pohon všetkých štyroch kolies, v prospech športového i30 N Performance zasa hovorí jeho nižšia hmotnosť, menšie rozmery, vyššia maximálna rýchlosť a skúsený vodič, ktorý dokáže z auta „vytlačiť“ maximum. Porovnanie zrýchlenia z 0 na 100 km/h je na papieri takmer rovnaké – 5,2 sekundy pre IONIQ 5 a 5,4 sekundy pre i30 N Performance.

Víťaza spoznáme čoskoro

Ako atraktívny súboj IONIQ 5 vs i30 N Performance dopadol? To sa dozviete už čoskoro. Upútavku si však môžete pozrieť už teraz na Youtube kanáli spoločnosti Hyundai Slovensko.