Spoločnosť Hyundai Motor si dáva záležať pri nabíjaní svojich vozidiel prostredníctvom služby Charge myHyundai na zelenej energii. Do svojej nabíjacej služby preto integruje zelenú – ekologicky vyrobenú energiu. V spolupráci so spoločnosťou Digital Charging Solutions (DCS), ktorá je poskytovateľom služby Charge myHyundai, svojim zákazníkom zabezpečí nabíjanie vozidiel Hyundai zelenou energiou. Pri nabití uskutočnenom zákazníkmi prostredníctvom služby Charge myHyundai sa vždy rovnaké rovnaké množstvo energie vráti späť do siete v podobe zelenej elektriny, ktorá je vyrobená z veterných zdrojov. Zo skutočne ekologického nabíjania budú teda profitovať aj majitelia modelov IONIQ 5, KONA Electric či TUCSON Plug-in Hybrid. S týmto záväzkom patrí Hyundai medzi prvých OEM výrobcov, ktorí ponúkajú verejné nabíjanie šetrné k životnému prostrediu.

Udržateľnejšia mobilita

Podľa štúdie Medzinárodnej rady pre čistú dopravu z roku 2021 produkujú batériové elektrické vozidlá po nabití obnoviteľnou energiou až o 81 % nižšie emisie počas celého životného cyklu v porovnaní s vozidlom s bežným spaľovacím motorom.

Vodiči však nie vždy vedia, či verejná nabíjacia stanica, ktorú na nabíjanie využijú, získava zelenú elektrinu z obnoviteľných zdrojov alebo tzv. „sivú“ elektrinu z neobnoviteľných zdrojov. Hyundai sa však zaviazal používať takzvané záruky pôvodu (v orig. Guarantees of Origin, GO), aby každé nabíjanie ich vozidiel bolo naozaj ekologické. To zabezpečí, že pri každom nabíjaní cez Charge myHyundai sa ekvivalentné množstvo, ktoré sa vygeneruje pri nabíjaní auta, vráti späť do siete ako zelená elektrina.

Dodávatelia zelenej energie vyrábajú energiu s nulovými emisiami pomocou prírodných zdrojov, ako je veterná alebo solárna energia, ktorá sa potom premieňa na elektrickú energiu. Nezávislý register overuje zelený pôvod každej vyrobenej jednotky energie, meranej v MWh, vydaním certifikátu GO.

Vďaka tomu môžu používatelia služby nielen očakávať, že budú nabíjať svoje elektrifikované modely Hyundai ekologickým spôsobom, ale tiež prispejú k čistej a udržateľnej mobilite zvýšením podielu výroby obnoviteľnej energie na európskom trhu.

Charge myHyundai najrýchlejšie rastúca nabíjacia sieť v Európe

V spolupráci s Digital Charging Solutions (DCS) poskytuje služba vodičom prístup k jednej z najväčších svetových verejných nabíjacích sietí s viac ako 300 000 nabíjacími bodmi v 29 európskych krajinách – vrátane Slovenska.

Používatelia Charge myHyundai môžu pohodlne pristupovať k nabíjacím staniciam pomocou nabíjacej karty Charge myHyundai alebo aplikácie Charge myHyundai. Nie sú potrebné žiadne ďalšie zmluvy s inými poskytovateľmi, pretože platby sa uskutočňujú prostredníctvom jedinej mesačnej faktúry, ktorú si zákazníci nájdu vo svojom online zákazníckom konte.

Charge myHyundai je momentálne k dispozícii na 15 európskych trhoch, vrátane Slovenskej republiky. Viac informácií o službe Charge myHyundai nájdete na https://chargemyhyundai.com/web/hyundai-sk.

Ďalší krok na ceste Hyundai k uhlíkovej neutralite do roku 2045

V septembri 2021 Hyundai Motor Company oznámila svoj záväzok dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2045. Integrovaná stratégia spoločnosti na dosiahnutie uhlíkovej neutrality spočíva na troch pilieroch: čistá mobilita, platformy novej generácie a zelená energia.

V rámci tohto prístupu sa Hyundai zameriava na poskytovanie čistejších a ekologickejších energetických riešení pre všetkých, vrátane znižovania množstva emisií uhlíka a iných skleníkových plynov produkovaných jej výrobnými procesmi.

Zdroj: Tlačová správa Hyundai Motor