Next Level elektrické SUV-Fastback

Vedeli ste, že do roku 2025 bude PEUGEOT ponúkať najširšie portfólio elektrických áut zo všetkých veľkosériových značiek v Európe? Aktuálne nahrádza svoj bestseller úplne novým elektrickým SUV s karosériou fastbacku: s modelom E-3008 sa posúva na úplne novú, vyššiu úroveň.

PEUGEOT transformoval E-3008 a z hľadiska kreativity posunul jeho dizajn, potešenie z jazdy a aj elektrický výkon na úplne novú úroveň, v rámci ktorej jeho užívateľom ponúka:

  • Eleganciu (ALLURE), vďaka znovuobjavenému efektívnemu dizajnu SUV-FASTBACK.
  • Emócie (EMOTION) vytvorené ergonomickým riešením PEUGEOT Panoramic i-Cockpit® novej generácie, posúvajúcim potešenie z jazdy na vyššiu úroveň.
  • Výnimočnosť (EXCELLENCE) odvíjajúcu sa od vysokého výkonu a 100% elektrického dojazdu až 700 km, za ktoré vďačí novej platforme STLA Medium od Stellantisu.

Aktuálny PEUGEOT 3008 je bestseller, ktorý za posledných 7 rokov oslovil viac ako 1 320 000 zákazníkov v 130 krajinách. PEUGEOT pokračuje vo svojej ambícii ponúknuť elektrickú alternatívu v celom svojom modelovom rade už v roku 2025 a do roku 2030 predávať všetky svoje modely v Európe výlučne so 100% elektrickým pohonom. PEUGEOT odhalením modelu E-3008 vstupuje do novej éry.

PEUGEOT E-3008 je prvým modelom, ktorý využíva úplne novú platformu STLA Medium od Stellantisu, posúvajúcu značku na vyššiu úroveň. Táto inovatívna platforma bola navrhnutá tak, aby z hľadiska kritérií, ktoré sú pre zákazníkov najdôležitejšie, ponúkla v rámci svojej triedy tie najlepšie parametre: dojazd (až 700 km), čas nabíjania (30 minút), potešenie z jazdy, výkon, efektívnosť, online služby a funkcie (plánovač ciest, inteligentné nabíjanie, nabíjanie externých spotrebičov a aktualizácie na diaľku).  

“Next-level” PEUGEOT E-3008 sa bude vyrábať výlučne v závode v Sochaux vo Francúzsku a bude v predaji od februára 2024. O spustení predaja vás budeme informovať prostredníctvom nášho webu aj sociálnych sietí.

Pre sprehľadnenie výberu budú v ponuke budú dve úrovne výbavy, Allure a GT, s 3 voliteľnými balíkmi a s tromi čisto elektrickými pohonnými jednotkami : 210k, 230k s predĺženým dojazdom (Long Range) a 320k Dual Motor (pohon 4×4). V závislosti od trhu budú dostupné aj hybridné verzie.

NOVÝ PEUGEOT E-5008

V rámci stratégie, smerujúcej k plnej elektrifikácii modelového radu PEUGEOT, uvedieme aj elektrické SUV vyššej triedy, ktoré bude cieliť na širokú skupinu zákazníkov, uprednostňujúcich veľké SUV – viac detailov zverejníme začiatkom roku 2024.