Volvo EX30

Elektrický automobil malých rozmerov

už od 37 950 €

Naše vôbec najmenšie SUV. Výkonný elektrický automobil malých rozmerov už od 37 950 €

480 km

Elektrický dojazd (Až)

15.7 kWh

Spotreba energie (na 100 km)

26.5 m

Odhadovaný čas rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom (10 – 80 %)

3.6 s

Zrýchlenie (0 – 100 km/h)

Farby exteriéru Volvo EX30

Vapour Grey / Onyx Black / Moss Yellow / Crystal White / Cloud Blue

Soundbar

Štýlový soundbar je hlavnou súčasťou vysokovýkonného audiosystému.

Náladové motívy

Päť motívov osvetlenia a zvuku evokuje atmosféru Škandinávie.

Park Pilot Assist

Vozidlo Volvo EX30 dokáže samo zaparkovať, ovládať riadenie, zrýchľovať a brzdiť.

Inteligentné riešenia odkladacích priestorov

Praktické úložné riešenia a všestranný batožinový priestor prispievajú k pohodliu.

Interiéry EX30 – recyklované, renovované, vyladené.

Pre Volvo EX30 sme navrhli štyri interiéry inšpirované prírodou Breeze / Mist / Pine / Indigo. Nájdete v nich nádherné, farebne zladené čalúnenie a dekoratívne panely vyrobené z obnoviteľných a recyklovaných materiálov.

Zážitok z jazdy. Prirodzene intuitívne.

Jednoduchšie ovládacie prvky a obrazovky vodiča s viacerými možnosťami prispôsobenia prispievajú k jednoduchšiemu a intuitívnejšiemu riadeniu.

Hranatý športový volant

Hranatý tvar volantu umožňuje športové uchopenie. Volant dopĺňajú štýlové spínače ovládacích prvkov vodiča. Jeden z nich si navyše môžete prispôsobiť na pohodlný prístup k určitej funkcii.

Praktický batožinový priestor a možnosti prepravy nákladu

Široký batožinový priestor vozidla Volvo EX30 s objemom 318 l umožňuje ľahké nakladanie a vykladanie prepravovaných vecí. Má plochú podlahu bez vyvýšenej hrany, ktorú možno pohodlne znížiť.

Štíhle ergonomické sedadlá

Sedadlá sme navrhli s dôrazom na maximálnu oporu chrbtice. Pomáhajú obmedziť tlak, hrbenie a namáhanie chrbta. Vďaka elektrickému ovládaniu ľahko nájdete ideálnu polohu na sedenie.

Funkcia na podporu vodiča na zvýšenie bezpečnosti na cestách.

Park Pilot Assist

Park Pilot Assist

Volvo EX30 dokáže samo zaparkovať pomocou automatického ovládania volantu, plynového pedála a brzdy, a to aj pozdĺžne. Stačí, keď pritom pozorne sledujete okolie a ste pripravení zasiahnuť, keby sa stalo niečo nepredvídané.

Kamera s 360° zobrazením

Kamera s 360° zobrazením

Kamery na všetkých stranách vytvárajú 360° pohľad na vozidlo z vtáčej perspektívy. Toto zobrazenie sa automaticky objaví na displeji stredovej konzoly, keď zaradíte spiatočku alebo sa nízkou rýchlosťou priblížite k prekážke.

Upozornenie pri otváraní dverí

Upozornenie pri otváraní dverí

Volvo EX30 dokáže pomocou zadných radarov zistiť prítomnosť cyklistov a jazdcov na kolobežkách blížiacich sa zozadu a vydať zvukový signál, keď chce niekto vo vozidle otvoriť dvere.

Pilot Assist

Pilot Assist

Systém Pilot Assist pomáha vodičovi zdanlivo nenápadnými krokmi, ktoré však v konečnom dôsledku môžu mať veľký význam.

Systémy na zabránenie kolíziám

Systémy na zabránenie kolíziám

Volvo EX30 vám môže pomôcť zabrániť kolíziám s inými vozidlami, chodcami a cyklistami, prípadne ich aspoň zmierniť, a to bez ohľadu na to či je deň alebo noc. Ak zistí riziko kolízie, môže vás naň upozorniť zvukovými či vizuálnymi výstrahami alebo pulzovaním brzdového pedála.

Systém sledovania pozornosti vodiča

Systém sledovania pozornosti vodiča

Vozidlo môže zistiť nepozornosť alebo únavu vodiča. Infračervený senzor na stĺpiku riadenia sleduje pohyby očí a hlavy vodiča. Zaznamenáva rýchlosť a početnosť žmurknutí. Predná kamera sleduje cestu a dokáže zistiť neprimerané zásahy do riadenia. Ďalší senzor navyše monitoruje volant.

Lepšie a rýchlejšie nabíjanie.

Pripomenutie nabíjania a vyhľadávač nabíjacích staníc

Pripomenutie nabíjania a vyhľadávač nabíjacích staníc

Pri 20-percentnej úrovni nabitia sa automaticky aktivuje pripomenutie nabíjania. Súčasne s týmto pripomenutím vám vozidlo ponúkne zoznam verejných nabíjacích staníc v okolí v aplikácii Mapy Google.

Príprava akumulátora na rýchle nabíjanie

Príprava akumulátora na rýchle nabíjanie

Vyberte si trasu k nabíjacej stanici a vaše vozidlo vopred zahreje alebo ochladí akumulátor na optimálnu teplotu na nabíjanie. To môže mať veľký vplyv na rýchlosť a účinnosť nabíjania akumulátora po príchode k stanici.

PNabitie z 10 na 80 % za 26,5 minúty

Nabitie z 10 na 80 % za 26,5 minúty

Volvo EX30 môžete na verejných staniciach s rýchlym nabíjaním nabiť z 10 na 80 percent za 26,5 minúty. Stanica wallbox od spoločnosti Volvo Cars vám urýchli aj domáce nabíjanie. Oproti bežnej domácej zásuvke umožňuje vozidlo Volvo EX30 nabiť až päťkrát rýchlejšie.

Pokročilé asistenčné technológie modelu EX30.

Jednoduché aktualizácie softvéru

Jednoduché aktualizácie softvéru

Pri 20-percentnej úrovni nabitia sa automaticky aktivuje pripomenutie nabíjania. Súčasne s týmto pripomenutím vám vozidlo ponúkne zoznam verejných nabíjacích staníc v okolí v aplikácii Mapy Google. Aktualizácie na diaľku (OTA) umožňujú jednoducho vybaviť vozidlo najnovším softvérom.

Pripojenie v reálnom čase cez sieť 5G

Príprava akumulátora na rýchle nabíjanie

Volvo EX30 podporuje prístup k vysokorýchlostným mobilným sieťam 5G. Toto pripojenie sa vyznačuje rýchlosťou, ktorá umožňuje komunikáciu medzi sieťou a vozidlom v reálnom čase.

Snapdragon® Cockpit Platforms

Snapdragon® Cockpit Platforms

Náš systém infotainment novej generácie využíva softvér vyvinutý našimi internými vývojármi v kombinácii s riešením Snapdragon Cockpit Platforms od spoločnosti Qualcomm Technologies, Inc.

Cenník modelu nájdete na tomto odkaze.

Volvo

Objednaj sa na testovaciu jazdu