Volvo XC40

Pre všetky stránky vášho života

už od 41 970 €

Pre všetky stránky vášho života. Inteligentné. Všestranné. Výrazné. Zoznámte sa s naším kompaktným SUV pre všetky stránky vášho života. V cene už od 41 970 €.

Úplné technické údaje a detaily modelu XC40

Objem batožinového priestoru

443 l

Maximálna hmotnosť prívesu

2000 kg

Spotreba paliva (kombinovaná)

6,7 l/100 km

Dĺžka

4440 mm

Šírka

1863 mm

Výška

1652 mm

Údaje o spotrebe paliva vychádzajú z údajov získaných na základe metodiky WLTP v špeciálnych laboratórnych podmienkach v prípade mild hybridu Volvo XC40 B4. Skutočná spotreba paliva v reálnych podmienkach sa líši v závislosti od štýlu jazdy a ďalších vonkajších faktorov. Údaje sú predbežné, v súčasnosti prebieha finálna homologizácia vozidla.

Farby exteriéru Volvo XC40

Cloud Blue / Crystal White / Onyx Black / Fusion Red / Sage Green / Fjord Blue / Silver Dawn / Žiarivá Bright Dusk / Vapour Grey

Motory a výbava CX40

Preskúmajte jednotlivé pohony a výbavy dostupné pre model Volvo XC40. V spoločnosti Volvo neveríme v koncepciu jednej veľkosti pre všetkých. Preto sme vyvinuli rôzne stupne výbavy, ktoré sú prispôsobené vám a spôsobu, akým používate svoje vozidlo. Na výber máte spomedzi rozličných pohonov:

  • BENZÍNOVÉHO MILD-HYBRIDU 48V
  • PLUG-IN HYBRIDU / RECHARGE

Integrované služby Google*

Audiosystém Harman Kardon Premium Sound

Systém čistenia vzduchu

Systém upozornenia na križujúce vozidlá

Kamera s 360° zobrazením

Asistenčné technológie vodiča

Komfort a technológie

Jednoduchšie ovládacie prvky a obrazovky vodiča s viacerými možnosťami prispôsobenia prispievajú k jednoduchšiemu a intuitívnejšiemu riadeniu.

Čistejší vzduch v kabíne

Pokročilý systém čistenia vzduchu zadrží až 80 % nebezpečných častíc PM 2.5 prenikajúcich do kabíny. Vďaka tomu si môžete so svojimi spolujazdcami vychutnať čistejší a zdravší vzduch bez ohľadu na okolité podmienky.

Pomocná ruka

Intuitívna kontrola nad vozidlom. Technológie na podporu vodiča vám môžu prispôsobením rýchlosti pomôcť dodržiavať bezpečný odstup od vozidiel pred vami a pomocou jemných zásahov do riadenia udržiavať vozidlo v danom jazdnom pruhu.

Aplikácia so službami na základe vzdialeného prístupu

Prostredníctvom balíka predplatených digitálnych služieb si zaistite kompletný prístup ku všetkým vzdialeným službám v rámci aplikácie Volvo Cars. Medzi služby fungujúce na základe vzdialeného prístupu patrí zamknutie a odomknutie vozidla, predbežné vyčistenie vzduchu v interiéri, vykúrenie alebo klimatizácia interiéru.*

* Služby aplikácie Volvo Cars fungujúce na základe vzdialeného prístupu sú k dispozícii v rámci balíka digitálnych služieb, ktorý je k dispozícii v mild hybridoch XC40 a v čisto elektrickom modeli XC40 Recharge na štyri roky. Ak sa po uplynutí tohto obdobia rozhodnete predplatné predĺžiť, nadobudnú platnosť nové podmienky a poplatky.

Asistovaná bezpečnosť

360° výhľad pri parkovaní

Systém so štyrmi kamerami zabezpečuje 360° výhľad a pomôže vám s istotou zaparkovať aj v stiesnených podmienkach.

Cúvanie s istotou

Systém varovania pred krížením cesty iným vozidlom pri cúvaní s funkciou automatického brzdenia pomáha vodičovi pri cúvaní na neprehľadných miestach. Systém dokáže rozpoznať vozidlá, ktoré vozidlu vzadu krížia cestu, a v prípade potreby automaticky zabrzdí.*

Pokojná jazda v rušnej premávke

Náš Informačný systém monitorujúci mŕtvy uhol (BLIS) aktívne pomáha vodičovi pri zmenách jazdných pruhov. Ak hrozí kolízia s vozidlami v susednom jazdnom pruhu, systém BLIS môže jednoducho zasiahnuť do riadenia, aby ste so svojím vozidlom a svojimi blízkymi zostali v bezpečí.

Jazda v pruhu

Vaše Volvo môže jemne rozvibrovať volant a pomôcť vám nasmerovať vozidlo späť do stredu jazdného pruhu, ak z pruhu začnete neúmyselne vybočovať.

Predchádzanie kolíziám

Nezáleží na tom, či je deň alebo noc, naše inteligentné bezpečnostné asistenčné technológie vám môžu včas rozpoznať iné vozidlá, chodcov, cyklistov či väčšie zvieratá a vyhnúť sa tak kolíziám s nimi. Systém vodiča najprv upozorní, a ak vodič nezareaguje, aktivuje sa automatické brzdenie.**

Detekcia a korekcia neúmyselného vychádzania z jazdného pruhu

Keď začnete prechádzať stredovú čiaru, vždy hrozí riziko kolízie s protiidúcim vozidlom. Vaše vozidlo to môže rozpoznať a zásahom do riadenia vás vráti do späť na bezpečnejšie miesto v jazdnom pruhu.***

* Funkcie na podporu vodiča nenahrádzajú pozornosť a úsudok vodiča. Systém upozornenia na križujúce vozidlá môže mať v určitých situáciách obmedzenú funkčnosť. Brzdenie je aktívne iba pri nižších rýchlostiach.
** Pri určitých rýchlostiach a za určitých podmienok môže systém zaznamenať vozidlá, chodcov a cyklistov pohybujúcich sa v rovnakom smere ako vozidlo. Detekčné systémy sú závislé od osvetlenia predmetov a pri zníženej viditeľnosti vyžadujú zapnuté predné a zadné svetlá vozidla. Vodič zostáva naďalej vždy zodpovedný za bezpečnú jazdu.
*** Funkcie na podporu vodiča nenahrádzajú pozornosť a úsudok vodiča. Podpora riadenia je aktívna pri rýchlostiach 60 – 140 km/h.

Cenník modelu nájdete na tomto odkaze.

Volvo

Objednaj sa na testovaciu jazdu