Elegantný a športový dizajn

Pozor, nový Hyundai i20 je už v predaji! Pochváliť sa môže elegantným a moderným exteriérom, ktorý na cestách upúta pozornosť. Tvar a vzor predného nárazníka ako aj masky chladiča boli vylepšené, aby vytvorili elegantný vzhľad so športovými nádychom. Zadná časť vozidla má do detailu prepracovaný nárazník a jedinečný dizajn zadných svetiel. Pribudli 16- a 17-palcové kolesá s úplne novým vzhľadom.

Vďaka nízkemu profilu strechy a dlhému rázvoru si model zachováva svoj športový postoj. Tieto prvky zlepšujú aerodynamiku vozidla a tým zlepšujú celkovú ovládateľnosť a znižujú spotrebu paliva. Dynamický svetelný podpis zdôrazňuje odvážny vzhľad auta, ktorý je prerušovaný zadnými LED svetlami v tvare Z.

Model i20 ponúka zákazníkom dostatok vnútorného priestoru, ktorý pozostáva z 352 litrov batožinového priestoru pri zdvihnutých zadných sedadlách a až 1 165 litrov pri sklopených zadných sedadlách. Model je dostupný v ôsmich farbách exteriéru a s voliteľnou čiernou strechou. Tri exteriérové farby sú úplne nové: Lucid Lime Metallic, Lumen Grey Pearl a Meta Blue Pearl. Ďalšími farbami, medzi ktorými si môže zákazník vybrať, sú Atlas White, Phantom Black Pearl, Aurora Grey Pearl, Dragon Red Pearl a Mangrove Green Pearl.

K dispozícii je aj nový žiarivý farebný balík Lucid Lime, ktorý oživí a rozjasní náladu cestujúcich. Sedadlá vo vozidle s týmto balíkom majú nový športový vzor. Limetkové prešívanie zdobí viaceré dotykové body v interiéri a podčiarkuje tak športový charakter modelu.

Motorizácie pre optimalizovanú spotrebu paliva

Nový Hyundai i20 sa na Slovensku predáva s dvomi motorizáciami. 4-valcový atmosférický benzínový motor 1,2i má výkon 62 kW (84 k) a je spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. 3-valcový turbo benzín 1,0 T-GDi s výkonom 74 kW (100 k) je k dispozícii so 6-stupňovou manuálnou alebo 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou DCT prevodovkou.

Zákazník si tiež môže vybrať medzi tromi stupňami výbav – Comfort, FamilyStyle – pričom v najbližších mesiacoch pribudne aj možnosť voľby športovo ladenej výbavy N Line. Nový Hyundai i20 si môžete kúpiť už od 14 240 € s DPH s motorizáciou 1,2i, resp. 15 140 € s DPH s motorizáciou 1,0 T-GDi.

Dizajnové aj funkčné vylepšenia

Modernizovaný Hyundai i20 zaujme zákazníkov sviežim dizajnom a odvážnymi farebnými kombináciami. Na výber je osem farieb exteriéru a v najvyššej výbave Style je na výber aj voliteľná čierna strecha. Tri exteriérové farby sú úplne nové: Lucid Lime Metallic, Lumen Grey Pearl a Meta Blue Pearl.

Nový i20 je vybavený modernými technológiami ako sú 4,2-palcový LCD klaster, USB typu C, eCall druhej generácie založený na 4G sieti a aktualizácie máp Over-the-Air (OTA). Vylepšený bol tvar a vzor predného nárazníka aj masky chladiča. Zmenou prešiel tiež zadný nárazník a dizajn zadných svetiel. Pribudli aj 16- a 17-palcové kolesá s novým dizajnom.

Bohatá bezpečnostná výbava už v základe

Už štartovacia výbava Comfort ponúka pôsobivú paletu bezpečnostných systémov a asistentov. Nechýba napríklad systém autonómneho núdzového brzdenia FCA s detekciou vozidiel, chodcov a po novom aj cyklistov, udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu LKA, systém na sledovanie jazdného pruhu LFA, systém na sledovanie únavy vodiča DAW alebo asistent sledovania dopravných značiek ISLA s informáciami o maximálnej povolenej rýchlosti. Vodič vozidla má k dispozícii aj asistent na rozjazd do kopca HAC, upozornenie na odjazd vozidla stojaceho vpredu LVDA a automatické prepínanie diaľkových svetiel HBA.

i20 Comfort je štandardne vybavená kovovými kolesami s 15-palcovými pneumatikami, ale za 700 € si zákazník môže auto vylepšiť o Dizajn Pack so 16-palcovými zliatinovými diskami a LED dennými svetlami. K základnej výbave patrí okrem iného aj manuálna klimatizácia, elektricky ovládané okná, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, zadné parkovacie senzory a zadná parkovacia kamera. K dispozícii je aj rádio s 8″ farebným LCD, RDS a služby Apple CarPlay/Android Auto s podporou bezdrôtového zrkadlenia mobilného telefónu.

„Familka“ s obľúbenými prvkami výbavy

Na Slovensku dobre predávaná výbava Family už ponúka viacero zákazníkmi najžiadanejších prvkov výbavy navyše vrátane príplatkových opcií. i20 Family má 16-palcové zliatinové disky kolies. Predné FULL LED svetlomety so statickým prisvecovaním zákrut a zadné LED svetlá sú k dispozícii za príplatok 900 €. Štandardnou súčasťou tohto stupňa výbavy sú aj vyhrievané predné sedadláveniec volantu, LED-kové osvetlenie interiéru, zatmavené zadné okná či prístrojová doska Supervision 10,25“ s LCD displejom. Nechýba automatická klimatizácia, ani dažďový a svetelný senzor. Za 500 € si môže zákazník vybaviť auto Smart Packom, ktorý obsahuje inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom na prístrojovej doske a bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu.  

V predajniach už v októbri

Nový Hyundai i20 ostáva aj pri kompaktných rozmeroch segmentu B dostatočne priestranným autom. Ponúka 352 litrov batožinového priestoru pri zdvihnutých a až 1 165 litrov pri sklopených zadných sedadlách. Kombinovaná spotreba sa pohybuje medzi 5,2 a 5,6 litra benzínu na 100 km. Súčasťou ponuky je aj 5-ročná záruka bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, 5 rokov asistenčných služieb a zvýhodnená cena sady zimných pneumatík. Prvé kusy nového Hyundai i20 sa v slovenských predajniach objavia už v októbri. Viac informácií o aute vám poskytnú naši predajcovia na tel. č. +421 33 591 36 77 alebo na adrese hyundai.predaj@begam.sk.