Úplne nový Hyundai SANTA FE má odvážny dizajn a ponúka viac priestoru pre aktivity v meste i mimo neho.

Hyundai odhalil úplne nové SANTA FE, ktorého dizajn prešiel radikálnou premenou. Piata generácia obľúbeného SUV strednej triedy spája využiteľnosť auta v mestskom aj prírodnom prostredí tým, že reflektuje aktuálne trendy v životných štýloch zákazníkov.

Hyundai v prípade novej generácie SANTA FE zvolil nekonvenčný prístup dizajnu založeného na životnom štýle zákazníkov, ktorí vozidlo využívajú v mestskom prostredí, ale aj pri obľúbených a nenáročných outdoorových aktivitách v prírode. Znamená to, že maximalizoval kapacitu zadného batožinového priestoru a lepšie sa prispôsobil vonkajším a mestským aktivitám. Výsledkom je nový model, ktorý sa môže pochváliť robustným, ale jemnými detailmi ozvláštneným dizajnom exteriéru. Interiér je priestranný, všestranne využiteľný a ponúka aj vďaka zväčšeným zadným dverám priestor podobný terase.

Úplne nové SANTA FE je SUV, ktoré nachádza dokonalú rovnováhu medzi mestským životom a nádhernou prírodou. Zvláda všetko od rušných rodinných ciest až po dobrodružstvá pri kempovaní,“ povedal SangYup Lee, výkonný viceprezident a vedúci Hyundai Global Design Center. „S dlhším rázvorom, priestranným interiérom a terasovitým batožinovým priestorom sa nové SANTA FE opiera o svoje silné stránky SUV, aby ponúklo ešte viac všestrannosti ako kedykoľvek predtým, ako aj prémiový zákaznícky zážitok.“

Výrazný vonkajší dizajn s jedinečným svetelným podpisom

Hranatý tvar a výrazná silueta úplne nového SANTA FE sú odvodené od jeho dlhého rázvoru a širokej plochy dverí batožinového priestoru. Predná časť vozidla vytvára dojem majestátnosti vďaka vysokej kapote, svetlometom v tvare písmena H a výrazným, ostrým blatníkom. Svetlomety v tvare písmena H harmonicky ladia so spodným dizajnom prednej časti s motívom H. Predĺžený rázvor, výrazná línia strechy pri pohľade zboku, ostro ohraničené blatníky, skrátený predný previs a 21-palcové kolesá – to všetko dodáva tomuto SUV robustný, dobrodružný vzhľad.

Zadná časť vozidla, definovaná väčšími dverami batožinového priestoru, je jednoduchšia, čím vyvažuje celkový dizajn exteriéru. Zadné svetlá v tvare písmena H sú zjednotené s prednými svetlami, aby vytvorili harmóniu a poskytli novému modelu SANTA FE typický svetelný podpis viditeľný vo dne aj v noci.

Batožinový priestor a priestranná kabína na špici triedy

Interiér úplne nového SANTA FE s dostatočným priestorom pre dobrodruhov a ich vybavenie ponúka veľkorysý životný priestor pre nenáročný vonkajší životný štýl. Keď sú dvere batožinového priestoru otvorené, v zadnej časti auta vytvárajú priestranný interiér s terasovitým nádychom. Plne sklopné sedadlá v druhom a treťom rade poskytujú najlepší vnútorný priestor vo svojej triede.

Priestranná zadná časť robí z úplne nového SANTA FE skvelého mestského spoločníka pre rodiny pri obľúbených činnostiach ako sú nakupovanie, šport a rekreácia, rodinné výlety či preprava domácich zvierat. Prepracovaný interiér ponúka príjemný kontrast k masívnemu exteriéru. Dizajn interiéru zvýrazňujú horizontálne a vertikálne línie s motívom H, ktorý je aplikovaný na palubnej doske a vetracích otvoroch.

Zdokonalenie interiéru úplne nového SANTA FE umocňuje aj množstvo atraktívnych prvkov a funkcií vrátane panoramatického zakriveného displeja a duálneho bezdrôtového nabíjania. Zakrivený displej spája 12,3-palcový digitálny prístrojový panel a informačno-zábavný systém, zlepšuje prehľadnosť pre vodiča a vzbudzuje pocit luxusu.

Pestrofarebné sedadlá a čalúnenie stropu zvýrazňujú pocit priestrannosti, ozdoba s jemným dreveným vzorom a kožené sedadlá Nappa s jemnou výšivkou dodávajú interiéru vozidla sofistikovaný štýl. Nová generácia SANTA FE obsahuje aj množstvo udržateľných materiálov. Semišové čalúnenie stropu, koberčeky a operadlá druhého a tretieho radu sedadiel sú vyrobené z recyklovaného plastu, zatiaľ čo nárazníky a kryty dverí sú vyrobené z ekologickej koženky.

Farby interiéru a exteriéru, inšpirované prirodzeným svetlom, zvýrazňujú jedinečný štýl úplne nového SANTA FE a prinášajú inšpiráciu a vitalitu do každodenného života a dobrodružstva v meste i mimo neho. Úplne nové SANTA FE bude mať svetovú premiéru už v auguste, o ktorej Vás budeme informovať.