VŠESTRANNÉ VOZIDLO NA VOLNÝ ČAS PLNÉ ŽIVOTA

Tak ako aj zvyšok modelového radu PEUGEOT, aj E-RIFTER posúva efektivitu a elektrifikáciu na vyššiu úroveň. E-RIFTER ponúka rôznym zákazníkom pozoruhodnú úroveň užívateľskej prívetivosti, pričom je pripravený na každodenný život.

ALLURE: Ešte výraznejší dizajn pre dobrodružnú povahu.

EMOTION: Nové technológie na zvýšenie potešenia z jazdy a cestovania.

EXCELLENCE: Online a úsporný, s elektromotorom ponúka dojazd až 320 km.

PEUGEOT si kladie za cieľ, aby bol do roku 2025 vedúcim veľkosériovým výrobcom na trhu s elektromobilmi. PEUGEOT E-RIFTER tvorí súčasť najširšieho elektrického radu spomedzi všetkých európskych výrobcov s 9 elektrickými osobnými automobilmi a 3 elektrickými ľahkými úžitkovými vozidlami. V rámci tejto stratégie ide nový E-RIFTER od úspechu k úspechu pokiaľ ide o elektrifikáciu s elektrickým dojazdom, ktorý teraz dosahuje 320 km, pričom zlepšuje vlastnosti, vďaka ktorým dosahuje toto všestranné vozidlo na voľný čas také úspechy: je pohodlné, priestranné a ponúka variabilný priestor pre cestujúcich, vysokú úroveň technologickej výbavy, pozoruhodný pôžitok z jazdy a atraktívny vonkajší vzhľad.

ALLURE: DOBRODRUŽNÝ DIZAJN

Nový PEUGEOT E-RIFTER dostal vylepšený dizajn a nové podpisy značky, pričom si zachováva svalnatý, pevný a priateľský štýl, ktorý tvorí základ jeho výrazného dobrodružného charakteru.

 • Nová predná časť.

E-RIFTER má novú, dynamickejšiu prednú časť s novou maskou chladiča spojenou s novým znakom PEUGEOT v strede. Obklopuje ho ikonický svetelný podpis značky s tromi pazúrmi.

 • Praktický, robustný dizajn.

Asertívny štýl modelu E-RIFTER umocňujú nové farby ako zelená SIRKKA Green a modrá KIAMA Blue. Pomáhajú zvýrazniť veľkorysé tvary vozidla, obzvlášť vhodné na výlety, so širokými blatníkmi, impozantnými bočnými ochrannými krytmi, strešnými nosičmi a s vysokou svetlou výškou.

 • Nový prístrojový panel.

E-RIFTER dostal úplne novú prístrojovú dosku poskytujúcu vynikajúcu ergonómiu a kvalitnú povrchovú úpravu. Využíva ikonický PEUGEOT i-Cockpit® a je vybavená úplne novou 10-palcovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením v strede hore (pozri nižšie).

 • Príjemný priestor pre cestujúcich.

Sedadlá sú potiahnuté novou svetlou a teplou svetlosivou látkou v súlade s novými materiálmi kabíny. Kabína bude ešte jasnejšia ak si zvolíte aj ikonickú strechu Zenith, ktorá vytvorí veľkorysú presklenú plochu, ale prinesie aj početné odkladacie priestory.

EMOTION: E-RIFTER, KTORÝ DOKÁŽE VŠETKO

PEUGEOT E-RIFTER je všestrannejší než kedykoľvek predtým. Jeho nové technológie a ultra variabilný interiér znamenajú, že dokáže splniť každú potrebu a každú túžbu.

 • Viac radosti z jazdy vďaka ešte technologicky vyspelejšiemu PEUGEOT i-Cockpit®.
 • Nový E-RIFTER je vybavený novým 10-palcovým, 100 % digitálnym farebným prístrojovým panelom s optimalizovaným a prispôsobiteľným zobrazením základných informácií, vrátane informácií z navigačného systému a informácií týkajúcich sa toku energie a nabíjania.
 • Nový veľký centrálny 10-palcový HD dotykový displej na ovládanie audiosystému a online navigácie.
 • Nový kompaktný, kožou potiahnutý, vyhrievaný volant (v závislosti od verzie) s integrovanými ovládacími tlačidlami. Kompaktný volant PEUGEOT sa stal kľúčovou súčasťou radosti z jazdy!
 • Nové špičkové technológie pre optimálnu bezpečnosť
 • Komplexný rad asistenčných systémov: varovanie pred únavou vodiča, čítanie dopravných značiek, asistent udržiavania v jazdnom pruhu, automatické núdzové brzdenie s detekciou chodcov a cyklistov, obmedzovač rýchlosti… E-RIFTER má 17 asistenčných systémov, ktoré boli optimalizované pre tento nový model so systémom adaptívneho tempomatu.
 • Vylepšenú ponuku parkovacích asistentov teraz obsahuje 12 snímačov rozdelených medzi prednú a zadnú časť, ako aj systém VisioPark 180° vybavený parkovacou kamerou s vysokým rozlíšením.
 • A ako vždy, výnimočná variabilita
 • Nový E-RIFTER je dostupný vo dvoch dĺžkach: Standard (4,40 m) a Long (4,70 m). Druhá menovaná zväčšuje dĺžku rázvoru aj zadného previsu, čím poskytuje ešte viac priestoru. Navyše poskytuje aj možnosť výberu medzi 5 a 7 miestnou verziou.
 • Samostatné, sklopné sedadlá. V 2. rade možno sedadlá jednoducho sklopiť do podlahy. V závislosti od výbavy tu môžete mať tri samostatné sedadlá. Verzia Long ponúka možnosť mať v treťom rade dve samostatné sedadlá.
 • Jednoduché nakladanie a vykladanie. E-RIFTER má v závislosti od verzie dvojicu posuvných bočných dverí a veľké zadné veko batožinového priestoru s otváracím oknom, ktoré je v segmente jedinečné.
 • Veľkorysý objem batožinového priestoru. Batérie modelu E-RIFTER sú umiestnené pod podlahou a nemajú žiadny vplyv na veľkosť interiéru vozidla. Batožinový priestor ponúka objem od 775 litrov pod platom pre 5-miestnu verziu Standard až po 4 000 litrov pod strechou so sklopenými sedadlami verzie Long E-RIFTER. K dispozícii je dostatok odkladacích priestorov, v závislosti od verzie až 186 litrov. Prepravu dlhých predmetov zjednodušuje možnosť sklopiť sedadlo spolujazdca do podlahy.

EXCELLENCE: VYLEPŠENÁ EFEKTÍVNOSŤ A KONEKTIVITA

Nový E-RIFTER dostal najnovšie technológie automobilky PEUGEOT v oblasti 100 % elektrických pohonných jednotiek a konektivity.

 • 100 % elektrická pohonná jednotka, ktorá je úspornejšia než kedykoľvek predtým
 • Dojazd až 320 km. Práca na celkovej efektivite vozidla umožnila udržať rovnakú úroveň výkonu – maximálna rýchlosť 135 km/h, z 0 na 100 km/h za 11,2 sekundy – pri súčasnom zlepšení dojazdu, ktorý teraz dosahuje až 320 km (v súčasnosti sa certifikuje podľa cyklu WLTP).
 • Pohodlný výkon, ktorý možno využiť v troch jazdných režimoch. PEUGEOT E-RIFTER ponúka maximálny výkon 100 kW (136 k) a maximálny krútiaci moment 270 Nm. Vždy sú k dispozícii tri jazdné režimy : Eco pre maximalizáciu dojazdu, Power pre maximálny výkon pri plnom zaťažení a Normal.
 • Nový systém rekuperácie pri brzdení. Na optimalizáciu dojazdu dostal nový model E-RIFTER nový systém rekuperácie pri brzdení, ktorý možno aktivovať na troch rôznych úrovniach regenerácie pomocou pádiel umiestnených za volantom.
 • Nový E-RIFTER môže byť vybavený aj tepelným čerpadlom. Zlepšuje sa tak pohodlie pasažierov a zároveň pomáha optimalizovať účinnosť, a tým aj dojazd.
 • Efektívne nabíjanie. S 11 kW palubnou trojfázovou nabíjačkou dokáže E-RIFTER efektívne nabíjať svoju batériu s užitočnou kapacitou 50 kWh bez ohľadu na dostupnú infraštruktúru. Nabíjanie jednosmerným prúdom poskytuje výkon až do 100 kW. Odhadované časy nabíjania sú: Na 100 kW verejnej nabíjačke: 30 minút (nabitie z 0 na 80 %). Z 11 kW nástennej nabíjačky (WallBoxu): plné nabitie pomocou 11 kW palubnej nabíjačky za 5 hodín. Zo 16 A zosilnenej domácej zásuvky: plné nabitie za 15 hodín.
 • Konektivita najnovšej generácie
 • Veľký centrálny dotykový displej. Nový E-RIFTER sa štandardne dodáva s centrálnym 10-palcovým HD farebným dotykovým displejom na ovládanie online informačného systému. Pre ešte väčší komfort umožňuje hlasový asistent OK PEUGEOT ovládať hlavné funkcie  vašim hlasom.
 • Online informačné systémy PEUGEOT i-Connect® a PEUGEOT i-Connect® Advanced. Systém PEUGEOT i-Connect® ponúka komplexnú a vysoko citlivú konektivitu vďaka funkcii bezdrôtového zrkadlenia (Apple CarPlay/Android Auto). Technologický zážitok dopĺňa voliteľný PEUGEOT i-Connect® Advanced, ktorý obsahuje aj vysoko výkonnú online navigáciu TomTom. Aktualizácie systému sa vykonávajú vzduchom.
 • Na stredovej konzole môže byť umiestnená bezdrôtová nabíjačka smartfónu.
 • Viac zásuviek: 2 × USB-C, 1 × USB-A a 230 V zásuvka.