1. júna 2023 na Deň detí odštartoval Hyundai na Slovensku predaj jednej zo svojich tohtoročných noviniek, multifunkčného vozidla STARIA. Futuristicky pôsobiace MPV cieli na rodiny, ale osloviť dokáže aj milovníkov outdoorových aktivít a firmy, pre ktoré poslúži ako funkčné vozidlo pri presune na rôzne školenia alebo pracovné cesty. STARIA je štandardne vybavená naftovým motorom 2,2 CRDi s výkonom 130 kW (177 k) a maximálnym krútiacim momentom 430 Nm, 8-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies s aktívnym prenosom krútiaceho momentu. Akciová cena praktickej 9-miestnej verzie začína na sume 53 490 €, luxusná a na maximálny komfort pasažierov orientovaná 7-miestna verzia stojí už od 58 490 €.

Praktická 9-miestna STARIA

Hyundai STARIA v 9-miestnej verzii v jedinej, ale za to mimoriadne bohatej výbave Premium – s tromi sedadlami umiestnenými v troch radoch – sa zameriava na čo najväčšie využitie priestorových možností auta. Batožinový priestor poskytuje od 831 do 1 303 litrov miesta. Sedadlá v druhom rade je možné posunúť o dva centimetre, sedadlá v treťom rade až o 40 centimetrov, navyše s možnosťou vyklopenia sedákov pre účelnejšie využitie priestoru za nimi.

Čo sa bezpečnosti týka, STARIA je vybavená 6 airbagmi a 3-bodovými bezpečnostnými pásmi na všetkých sedadlách, ale aj bohatým balíkom najmodernejších asistentov a systémov, ktoré sa nachádzajú aj v iných modeloch Hyundai. Nechýba systém na automatické udržiavanie v jazdnom pruhu a nasledovanie jazdného pruhu, autonómne núdzové brzdenie s detekciou vozidiel, chodcov a cyklistov, vrátane núdzového brzdenia pri odbočovaní vľavo (FCA-JX), monitorovanie mŕtveho uhla s premietaním obrazu na prístrojovej doske, automatické prepínanie diaľkových svetiel či asistent upozorňujúci na auto približujúce sa zboku pri cúvaní. O bezpečnosť sa tiež stará asistent jazdy na diaľnici. Na pasažierov v kabíne dohliada asistent na bezpečné opustenie vozidla aj systém upozorňujúci na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách so senzorom pohybu.

STARIA je vybavená prednými a zadnými parkovacími senzormi, zadnou parkovacou kamerou a systémom 360-stupňového monitorovania okolia až štyrmi kamerami.

Vozidlo disponuje tiež elektricky ovládanými bočnými posuvnými dverami a výklopnými dverami batožinového priestoru. Vodič si kožou potiahnutý a vyhrievaný volant dokáže pre maximálny komfort nastaviť pozdĺžne aj výškovo, elektricky nastaviteľné je aj kožou čalúnené sedadlo vodiča. Predné sedadlá sú vyhrievané a ventilované. STARIA disponuje prístrojovou doskou Supervision s 10,25 palcovým farebným LCD displejom. O príjemnú atmosféru počas jazdy sa starajú protislnečné roletky bočných okien pre druhý a tretí rad sedadiel či posuvné bočné okná pre druhý rad sedadiel. Vodič pri dlhších cestách ocení adaptívny tempomat s podporou navigácie. Štartovanie je zabezpečované štartovacím tlačidlom. Samozrejmosťou je aj dvojzónová automatická klimatizácia so samostatnou zónou a výduchmi pre druhý a tretí rad sedadiel.

Integrovaná navigácia s 10,25 palcovým farebným displejom a podporou služieb Apple CarPlay, Android Auto, Bluelink a Live services tiež vo vozidle nechýbajú. O kvalitný audio zážitok sa stará prémiový audiosystém BOSE so šiestimi reproduktormi. Užitočnou funkciou je možnosť videokomunikácie s cestujúcimi na zadných sedadlách.

Cena 9-miestnej STARIE po uplatnení akciového bonusu je 53 490 € s DPH. K plne vybavenej STARII je možné priplatiť si už len panoramatické strešné okno (1 200 €) a príplatkový farebný lak (760 €).

Luxusná 7-miestna STARIA

V 7-miestnom prevedení má STARIA usporiadanie sedadiel 2 + 2 + 3. Vnútorný priestor kabíny sa svojím členením zameriava na vodiča a spolucestujúcim ponúka maximálnu priestrannosť a vysokú úroveň komfortu.

Na rozdiel od 9-miestnej výbavy Premium obsahuje 7-miestna STARIA vo výbave Luxury viacero prvkov a funkcií, ktoré zvyšujú komfort jazdy, užívania vozidla a dizajnovú atraktivitu. K tým najzaujímavejším „extra“ položkám patria dizajnové balíčky Dark, resp. Brass Chrome Pack, volant potiahnutý perforovanou kožou, elektricky nastaviteľné sedadlo spolujazdca a prémiové čalúnenie sedadiel Nappa kožou.

Cestujúci v druhom rade si môžu cestu užívať v elektricky ovládaných, vyhrievaných a ventilovaných prémiových relaxačných sedadlách. Relaxačné sedadlo umožňuje nielen elektricky nastaviť polohu sedáka, operadla a opierky nôh, ale tiež poskytuje vyšší komfort tým, že umožňuje rovnomerne rozložiť záťaž koncentrovane pôsobiacu v oblasti bedier a pásu – to všetko jedným dotykom. Príjemnú atmosféru v kabíne dotvára ambientné podsvietenie so 64 farebnými odtieňmi a semišom potiahnutý strop, obloženie stĺpikov a slnečné clony.

STARIA pre siedmich cestujúcich vo výbave Luxury ponúka prémiový audiosystém BOSE s až 12 reproduktormi.

Cena modelu STARIA v 7-miestnom vyhotovení vo výbave Luxury je 58 490 € s DPH. Zákazníci si môžu priplatiť panoramatické strešné okno (1 200 €) a príplatkový farebný lak (760 €).

Vyše stovka kusov pre slovenský trh

Na model STARIA poskytuje výrobca 3 roky záruky bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov a 3 roky asistenčnej služby. V rámci akciovej ponuky môžu zákazníci získať zľavu aj na sadu zimných pneumatík.

Importér značky potvrdil, že v roku 2023 sa na Slovensku do predaja dostane vyše stovka vozidiel STARIA. Jeden z prvých kusov je už v súčasnosti možné vidieť vystavený v našom showroome na Bratislavskej 78 v Trnave. Bližšie informácie o modeli STARIA, katalógcenník a online konfigurátor cien s možnosťou požiadania o cenovú ponuku na mieru je k dispozícii na našej stránke. Viac informácií vám radi poskytnú aj naši predajcovia na tel. č. +421 33 591 36 77 alebo na hyundai.predaj@begam.sk.